Jacek Yerka Giclee – limitowane wydruki wysokiej jakości podpisane przez Yerkę. Giclee wykonywane są w ograniczonym nakładzie (50 szt, dawniejsze serie 25 szt) na specjalnym papierze (Hahnemüle), przy użyciu nieblaknących pigmentów. Każdy wydruk ma swój numer i odpowiedni certyfikat z hologramem podpisany przez Artystę.

Sprzedawane przez nas grafiki są nieoprawione. Wszystkie oferowane prace można obejrzeć w siedzibie Domu Aukcyjnego Agra-Art w Warszawie, ul. Wilcza 70.

Jacek Yerka (Toruń 1952, mieszka koło Torunia) ukończył w 1976 Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizował się w grafice. W pierwszych latach po studiach wystawiał plakaty, m.in. na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach w 1977 i 1979, międzynarodowych biennale w Lahti i Warszawie i in. Od 1980 poświęcił się całkowicie malarstwu. Bazując na precyzyjnej, wzorowanej na dawnych mistrzach technice obrazowania (Jan van Eyck, Hieronymus Bosch), lecz przede wszystkim na własnej, nie znającej granic wyobraźni, tworzy surrealne kompozycje, szczególnie podziwiane przez miłośników fantastyki we wszystkich odmianach. Zainspirował np. autora fantasy Harlana Ellisona do napisania 30 krótkich opowiadań, które wraz z obrazami Yerki złożyły się na publikację pt. „Mind Fields”. To samo amerykańskie wydawnictwo „Morpheus International” wydało album „The Fantastic Art of Jacek Yerka”. W 1995 artysta został laureatem prestiżowej World Fantasy Award dla najlepszego artysty. Wystawia w kraju i za granicą (w Niemczech, Francji, USA i in.), będąc cenionym reprezentantem nurtu sztuki fantastycznej. Współpracował przy produkcji amerykańskiego filmu pt. „Strawberry Fields”, gdzie obrazom miała towarzyszyć muzyka Beatlesów.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.